Kas ir labāks: fascijas rullis vai masāžas pistole?

Kas ir labāks: fascijas rullis vai masāžas pistole?

Daudzi cilvēki izmanto tādus pašmasāžas rīkus, kā fascijas rullīšus un masāžas pistoles, lai izmasētu saspringtos un sāpīgos muskuļus. Īpaši populāri šie rīki ir arī sporta entuziastu vidū, kas bieži saskaras ar pēctreniņu muskuļu stīvumu un sāpēm. Lai gan abi šie produkti ir ieteicami ķermeņa labsajūtas veicināšanas, tomēr kāda ir atšķirība starp šiem produktiem?

Gan fascijas rullīši, gan arī masāžas pistoles ir pašmasāžas rīki, ko cilvēks var pats izmantot uz sevis. Pašmasāžas mērķis ir padarīt mīkstos audus (fascija, muskuļi, saistaudi, utt.) elastīgākus. Tādējādi mazinot saspringumu un veicinot ķermeņa kustību mobilitāti. Tas savukārt palīdz mazināt sāpes un uzlabot sportisko sniegumu.

Dažādi dzīvesstila faktori, kā piemēram sēdošs darbs, slikta darba ergonomika, slikta stāja, traumas vai stress var ietiekmēt mīksto audu stāvokli – tie var kļūt saspringuši vai iekaist, kas savukārt radīs sāpes un saspringumu. Tieši tāpēc dažādi pasmasāžas rīki pēdējā desmitgadē ir kļuvuši ārkārtīgi populāri.

Cilvēka ķermenim ir nepieciešama laba mobilitāte, kas vienkārši runājot, ir spēja brīvi un adekvāti kustināt visu ķermeni. Te ir vērts uzsvērt, ka laba mobilitāte ir nepieciešama visam ķermenim no galvas līdz pat pēdām. Slikta ķermeņa mobilitāte vienā ķermeņa daļā atstās negatīvu ietekmi uz citu ķermeņa daļu, jo viss ķermenis ir saistīts. Piemēram, slikta hamstringu muskuļu mobilitāte  var nozīmēt, ka Jūsu mugura dēļ tā var kompensēt. Ilgtermiņā, tas var radīt hroniskas muguras sāpes.

Labā ziņa ir tāda, ka ar mobilitāti var strādāt un lieliski palīdz fascijas rīki (fascijas bumbiņas un fascijas rullīši), kā arī iepriekš minētās masāžas pistoles.

Kā var palīdzēt fascijas rullītis?

Pašmasāžas process ar fascijas rullīti palīdz mazināt saspringumu un sāpes. Fascijas rullīti var izmantot arī pie iesildīšanās un atsildīšanās priekš sportiskajām aktivitātēm. Ir zinātniski pierādīts, ka fascijas masāža ar rullīti var uzlabot muskuļu atjaunošanos un uzlabot sportisko sniegumu.

Pašmasāžas process ar fascijas rullīti tomēr prasa kaut kāda līmeņa iemaņas, jo darbs ar fascijas rullīti ir aktīvs. Tādēļ ir svarīgi apgūt dažādas tehnikas kā šo procesu pareizi veikt. Bieži vien pašmasāžas process ar fascijas rullīti mēdz būt arī diez gan sāpīgs, jo pašmasāžas laikā tiek veikta muskuļu, sāpju receptoru kompresija un stimulācija.

Fascijas ruļļi

Tiguar fascijas rullis

18,90 19,90 
Populāra prece
39,90 

Kā var palīdzēt masāžas pistole?

Masāžas pistoles efekts ir citādāks, jo masāžas pistoles ‘’galva’’ dažādos ātrumos svārstās un rada ‘’sitiena’’ efektu pret mīkstajiem audiem, atšķirībā no fascijas rullīša pašmasāžas, kur ir mēs izripināt vēlamās ķermeņa daļas pret rullīti. Masāžas pistoles lietošana ir arī daudz vienkāršāka, jo to var viegli paņemt rokā, pielikt pie vēlamās ķermeņa daļas un veikt masāžas tehnikas. Līdzīgi kā fascijas rullīšu efekts, arī masāžas pistole palīdz mazināt ķermeņa saspringumu un sāpes, uzlabot sportisko sniegumu. To bieži izmanto pie iesildīšanās, lai aktivizētu muskuļus un nervu sistēmas darbību.

Kas ir labāks: fascijas rullis vai masāžas pistole?

Nav tādu zinātnisko pētījumu, kas salīdzinātu fascijas rullīša un masāžas pistoles efektivitāti. Tādēļ, ir jāapdomā praktiskās nianses. Mašāzas pistoles ir salīdzinoši dārgākas un, kā jau ar visām tehnoloģijām, tās var nākties nomainīt pēc laika. Fascijas rullīši ir lētāki. Kā arī labas kvalitātes fascijas rullītis var kalpot ilgus gadus. Masāžas pistoles izmantošana ir vienkāršāka. No otras puses raugoties, darbs ar fascijas rullīti ir aktīvs treniņš, kas pats par sevi jau var palīdzēt uzlabot labsajūtu.

Lai gan abi šie produkti palīdz mazināt sāpes un saspringumu, ir vērts pieminēt, ka šie pozitīvie ieguvumi nav ilgtermiņa. Šo procesu ir nepieciešams regulāri atkārtot un papildināt ar vingrinājumiem, kustībām, stiepšanos.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *