Sporta teipošana – priekš traumu prevencijas

Sporta teipošana - priekš traumu prevencijas

Sporta teipošanas metode tiek izmantota, lai ierobežotu nevēlamas, potenciāli bīstamas kustības locītavās. Sporta teipošanu var izmantot gan prevencijas, gan arī rehabilitācijas nolūkos. Piemēram, lai izvairītos no potītes sastiepuma vai izmežģījuma, potītes tiek bieži teipotas tādos sporta veidos, kā futbols un basketbols. Rehabilitācijas nolūkos teipošanu izmanto, lai aizsargātu locītavu un mīkstos audus to dzīšanas laikā.

Sporta teipošanu izmanto daudzos sporta veidos – piemēram, komandu sporta veidos un vieglatlētikā. Tirgū ir pieejami dažādi sporta teipu produkti. Tomēr, vislabākā metode, lai fiksētu locītavu un ierobežotu nevēlamas locītavas kustības, ir izmantot stingru (neelastīgu) tradicionālo sporta teipu. Labs sporta teips parasti ir – stingrs (neelastīgs), labi līpstošs, nekairina ādu, un ir viegli noplēšams.

Sporta teipošanu var izmantot, lai:

  • Stabilizētu locītavas
  • Ierobežotu nevēlamas, potenciāli bīstamas vai sāpīgas kustības locītavās
  • Dotu atbalstu locītavām un saitēm, kas ir bijušas sastieptas vai citādi traumētas
  • Dotu atbalstu locītavām pēc iepriekšējas traumas vai pie muskuļu disbalansa (vājiem muskuļiem)
  • Veicinātu propriocepciju
  • Veicinātu psiholoģisko pārliecību, atgriežoties pie sportiskajām aktivitātēm
  • Sporta teipus arī var izmantot, lai fiksētu pārsējus, plāksterus, kā arī, lai aizsargātu ādu pret kairinājumu un berzi.

Kā veikt sporta teipošanu?

Sporta teipošanas metode prasa zināšanas un pieredzi. Lai iegūtu vēlamo efektu, sporta teipam ir jābūt pareizi uzliktam. Tādēļ piedāvājam pāris praktiskus padomus, kas var noderēt ikvienam.

1) Pārliecinieties, ka ķermeņa daļa ir tīra – lai teips labi pieliptu un tiktu labi uzklāts, ķermeņa daļai ir jābūt tīrai. Piemēram, futbola spēles laikā, var būt nepieciešamība veikt sporta teipošanu. Sviedri, netīrumi, mitrums var negatīvi ietekmēt teipa uzklāšanos. Tādēļ ir svarīgi parūpēties, lai teipojamā ķermeņa daļa būtu tīra.

2) Izmantojiet apakšteipu – apakšteips ir putu materiāla izstrādājums, kas ir paredzēts kā pamatslānis starp sporta teipu un ādu. Apakšteipu izmanto, lai aizsargātu no kairinājuma un berzes. Apakšteipa uzklāšana arī atvieglo paša sporta teipa aplikāciju, jo sporta teips lieliski pielīp pie apakšteipa. Apakšteipa uzklāšana arī atvieglos sporta teipu noņemšanu – padarot to nesāpīgu un vieglāku. Izmantojot apakšteipu, sporta teips nepielīp pie pašas ādas, tādēļ to noņemt ir samērā vienkārši.

3 ) Izmantojiet teipošanas aerosolu – tas ir paredzēts pirms sporta teipa uzklāšanas. Teipošanas aerosols izveido plānu kārtiņu uz ādas, tādējādi aizsargājot ādu pret kairinājumiem un berzi. Parasti teipošanas aerosols ir ūdensizturīgs, tādēļ tas aizsargā arī pašu teipu no mitruma un svīšanas. Īpaši svarīgi tas tādās ķermeņa daļās, kur teips tik labi neturas, piemēram pie pleca locītavas teipošanas vai akromioklavikulārās locītavas teipošanas.

4) Izmantojiet teipošanas šķēres – lai teipu viegli noņemtu pēc sporta aktivitātēm. Vairākās kārtās, stingri uzklātu teipu noņemšana mēdz būt sarežģīta. Tādēļ speciālās teipa šķēres var būtiski atvieglot šo procesu.

Ieteicamie produkti

 

asasass

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *