Eži, bumbas, virsmas, pamatnes – pilnvērtīgam līdzsvara treniņam

Līdzsvara virsmas

Līdzsvara sajūta ir ļoti svarīga ķermeņa spēja, jo bez attīstītas līdzsvara sajūtas nebūtu iedomājamas tādas ķermeņa kustību prasmes, kā sēdēšana, iešana, skriešana, lēkšana un sportošana. Līdzsvara sajūta ir visu kustību pamatā. Līdzsvara treniņš ir svarīgs katram cilvēkam, sākot no zīdaiņiem līdz vecāka gadagājuma cilvēkiem. Zīdaiņiem un jauniem bērniem līdzsvara treniņš palīdzēs veiksmīgāk apgūt dažādas kustību pamatprasmes, kā arī veicinās normālu fiziskā ķermeņa attīstību. Vecāka gadagājuma cilvēkiem līdzsvara treniņš ir tikpat svarīgs, jo ar gadiem līdzsvara prasme samazinās. Lai novērstu līdzsvara sajūtas pasliktināšanos, treniņa programmā var ieviest dažādus speciālus līdzsvara vingrinājumus. Tas palīdzēs novērst kritienu un traumu risku.

Līdzsvara prasme katram cilvēkam atšķiras. Sportistiem līdzsvars parasti ir ļoti labā līmenī. Ja Mēs palūkojamies uz tādiem sporta veidiem, kā piemēram, tramplīnlēkšana, balets vai olimpiskā vingrošana – var pamanīt, ka šādos sporta veidos līdzsvars dominē. Arī citos (patiesībā visos) sporta veidos līdzsvara sajūtu prasme ir ļoti svarīga. Uzlabojot līdzsvaru, arī citas prasmes, kā ātrums un izveicība var uzlaboties.

Labā ziņa ir tāda, ka līdzīgi, kā var trenēt muskuļus un dažādas iemaņas, arī līdzsvaru var veiksmīgi uzlabot ar speciāliem vingrinājumiem. Regulāri trenējot līdzsvaru, Jūs varat uzlabot arī ķermeņa mobilitāti, stabilitāti un dziļo muskulatūru. Līdzsvara spēja ļoti labi padodas treniņam – jo vairāk Jūs praktizēsiet līdzsvara vingrinājumus, jo labāks līdzsvars paliks. Tātad, priekš līdzsvara uzlabošanas svarīgi ir daudz praktizēties.

Lieti noder arī līdzsvara inventārs. Un šajā jomā var izpausties, jo ir pieejams plašs klāsts vingrošanas inventāra, kas var tikt izmantots priekš līdzsvara treniņa. Piemēram, līdzsvara treniņam var izmantot dažādas līdzsvara pamatnes, līdzsvara virsmas un spilvenus. Tirgū ir pieejami arī līdzsvara dēļi. Lai uzlabotu dziļās muskulatūras un vēdera muskulatūras spēku, var izmantot arī vingrošanas bumbu. Raksta turpinājumā Mēs pastāstīsim vairāk par līdzsvara inventāru.

Līdzsvara pamatnes – līdzsvara spilventiņi

Līdzsvara pamatnes jeb ”balance pads” ir viens no variantiem, ko var izmantot pie līdzsvara treniņiem. Līdzsvara pamatnes parasti ir kvadrātveida, mīksta materiāla spilventiņi. Šīs līdzsvara virsmas ir vislabākais variants cilvēkiem, kuru līdzsvara sajūta nav tik advancēta. Līdzsvara pamatnes var izmantot arī, lai vieglāk apgūtu kādus grūtākus vai jaunus vingrinājumus, pirms to pildīšanas uz citām līdzsvara pamatnēm. Ja vēlaties palielināt vingrinājuma sarežģītību – var uzlikt vēl vienu vai divas līdzsvara pamatnes vienu otrai virsū, tādējādi vingrinājumu izpildīt būs grūtāk. Tā kā šīs līdzsvara pamatnes ir mīkstas, tās var arī likt zem galvas, pildot vingrinājumus guļus pozīcijā vai, piemēram, zem ceļiem tupus pozīcijā. Šis ir visai universāls un noteikti ļoti nepieciešams vingrošanas rīks!

Līdzsvara virsmas
Airex Balance Pad Cloud līdzsvara virsma

Ieteicamie produkti

Izdevīgi
Original price was: 79,95 €.Current price is: 69,99 €.
Izdevīgi
Original price was: 139,95 €.Current price is: 129,95 €.
Izdevīgi
69,90 79,95 
Izdevīgi
Original price was: 139,95 €.Current price is: 129,95 €.

Līdzsvara ezīši

Līdzsvara ”ezītis” parasti ir mīksta, gumijas materiāla līdzsvara virsma ar mīkstām adatiņām. Līdzsvara virsmas ”ezīši” ir pieejamas dažādās krāsās un tās bieži vien izmanto ārstnieciskajā vingrošanā priekš bērniem. ”Ezīši” ir mīksti un patīkami, ar tiem var veikt pēdu masāžu un dažādās krāsas palīdz attīstīt sensorās spējas. ”Ezīši” vienmēr pievērš bērnu uzmanību un ar tiem var veikt dažādus interesantus vingrinājumus, ne tikai uz tiem stāvēt vai iet pa ezīšiem, bet tos var arī mest vai kāpt un likt uz zviedru sienas.

Līdzsvara virsmas
Līdzsvara virsma ‘’ezītis’’

Līdzsvara spilveni

Līdzsvara spilveni ir ar gaisu piepildīti, dinamiski ”gaisa diski”. Līdzīgi, kā ar ”ezīšiem”, arī līdzsvara spilveni ir pieejami daudz un dažādās krāsās, tie var būt un arī nebūt ar mīkstām adatiņām. Līdzsvara spilveni parasti ir lielāki par ezīšiem – tie ir 30-50 cm izmēros. Vingrošana ar līdzsvara spilveniem ir jau daudz advancētāka un prasa labu līdzsvara sajūtu. Uz lielākiem līdzsvara spilveniem var parasti stāvēt ar abām kājām, bet uz mazajiem spilveniem parasti var stāvēt ar vienu kāju. Šāda veida vingrinājumi var būt īpaši izaicinoši. Lielo līdzsvara spilvenu priekšrocība ir tāda, ka uz tiem var arī sēdēt vai pat daļēji gulēt – tādā veidā strādājot uz muguras un vēdera preses muskulatūru.

Līdzsvara virsmas
Izdevīgi
Original price was: 54,90 €.Current price is: 49,90 €.

Līdzsvara virsmas

Dynair Ballkissen XXL, 50 cm

113,00 
Izdevīgi

Līdzsvara virsmas

Tiguar līdzsvara virsma

Original price was: 35,00 €.Current price is: 29,90 €.

Līdzsvara virsmas ar pamatni

Līdzsvara virsma ar pamatni ir ar gaisu pildīta pusbumba, kurai apakšā ir neslīdoša pamatne. Līdzsvara virsmas ar pamatni piedāvā Togu un Bosu zīmoli, kuru ražotās līdzsvara virsmas ir īpaši kvalitatīvas un populāras. Neslīdošā pamatne dod papildus stabilitāti – izmantojot šīs līdzsvara virsmas, var līdzsvara treniņam pievienot dažādas dinamiskas kustības, piemēram, skriešanas vai lēkšanas elementus. Togu un Bosu līdzsvara virsmas ir īpaši populāras fitnesā, sportā un fizioterapijā. Ar šīm līdzsvara virsmām var pildīt ne tikai vingrinājumus priekš kājām, bet arī citām muskuļu grupām. Piemēram, var sēdēt un trenēt vēdera muskulatūru vai atbalstoties uz elkoņiem veikt balsta pozīciju jeb planku.

Vingrošanas bumbas

Vingrošanas bumbas ir viens no populārākajiem fitnesa, sporta un fizioterapijas inventāriem. Par vingrošanas bumbu vingrinājumiem ir sarakstītas veselas grāmatas un vingrinājumu klāsts ir tiešām liels. Pat vienkārša sēdēšana uz vingrošanas bumbas jau liks ķermenim papildus stimulu uz līdzsvara sajūtu. Grūtāki vingrinājumi ar vingrošanas bumbu var būt, piemēram, plankas turēšana vai stāvēšana uz bumbas ar ceļiem.

Līdzsvara bumbas ir pieejamas dažādās krāsās un izmēros, paredzētas katram lietotājam. Līdzsvara bumbas ir pieejamas arī dažādās formās – ne tikai apaļas, bet arī ovālās formās. Šādas ovālas vingrošanas bumbas ir ļoti vērtīgs rīks cilvēkiem, kuriem parastā apaļās formas vingrošanas bumba var būt par sarežģītu. Ovālas formas bumba nodrošina to, ka lielākā daļa kustību ir ierobežota uz priekšu un atpakaļ, nodrošinot maksimālu stabilitāti treniņa laikā. Kamēr parastās apaļās formas bumbas kustība ir neierobežota uz visām pusēm.

Līdzsvara virsmas
Līdzsvara virsmas
27,50 59,50 
Izdevīgi
Populāra prece
30,53 45,57 
15,99 30,99 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *