Kādi ir vakuuma banku terapijas ieguvumi?

Kādi ir vakuuma banku terapijas ieguvumi?

Cilvēki, kas cieš no sāpēm, bieži vien ir gatavi izmēģināt alternatīvas ārstēšanas metodes, lai justos labāk. Ir daudz un dažādu konservatīvu ārstēšanas metožu. Vakuuma banku terapija ir viena no metodēm, kas var palīdzēt ar muskuloskeletālās sistēmas sāpēm, saspringumu un stīvumu.

Vakuuma banku terapija ir mērķtiecīga – tās ir jāizmanto tur, kur ir jūtamas sāpes. Bieži vien vakuuma banku lietošana ir saistīta ar sprandas un muguras sāpju ārstēšanu. Tomēr, šo metodi var lietot gandrīz jebkurā ķermeņa daļā, piemēram, uz kājām, rokām, pēdām, utt.

Kā strādā vakuuma banku terapija?

Vakuuma banku terapija ir konservatīva ārstēšanas metode, kuru var lietot gan atsevišķi, gan arī kombinācijā, piemēram, ar masāžu. Vakuuma banku terapijas laikā Jums var tikt uzliktas vairākas bankas uz sāpošās vietas. Parasti tiek izmantotas gumijas, plastmasas vai stikla vakuuma bankas dažādos izmēros un formās, atkarībā no ķermeņa daļas un plānotās terapijas.

Vakuuma bankas tiek lietotas, lai uzlabotu lokālo asins cirkulāciju, kur tās tiek novietotas. Uzlabota asins cirkulācija veicina šūnu atjaunošanos un var palīdzēt pie sāpju mazināšanas. Vakuuma banku terapija arī palīdz veicināt audu dzīšanu, mazina muskuļu spazmas, uzlabo limfas plūsmu, mazina sāpes, uzlabo muskuļu un fascijas elastību.

Parasti vakuuma bankas tiek pielietotas pēc 2 metodēm:

  1. Stacionārā tehnika – vakuuma bankas tiek uzliktas uz ārstējamās ķermeņa daļas un tiek atstātas uz kādu laiku, līdz tās tiek noņemtas.
  2. Dinamiskā tehnika – vakuuma bankas tiek novietotas uz ārstējamās ķermeņa daļas un tiek pārvietotas pa ādu.

Svarīgi gan pie vienas, gan pie otras tehnikas ir izmantot kādu masāžas līdzekli, piemēram, masāžas eļļu, krēmu vai losjonu, lai šo procedūru padarītu efektīvāku un patīkamāku.

Kādas ir sajūtas un kāds ir rezultāts pēc vakuuma banku terapijas?

Pēc vakuuma banku terapijas pavisam noteikti var sagaidīt vairākus apļveida zilumus, kur šī procedūra ir veikta. Zilumu veidošanās ir pilnībā normāla un visbiežāk ir bez sāpēm (var būt viegls jūtīgums). Zilu veidošanās notiek dēļ mazo zemādas esošo asinsvadu plīsumu dēļ. Zilumu krāsa var apzīmēt arī asins stagnācijas un toksīnu uzkrāšanos līmeni Jūsu ķermenī. Jo tumšāka krāsa, jo augstāks stagnācijas līmenis. Parasti šie zilumi izzūd apmēram nedēļas laikā.

Labā ziņa ir tāda, ka vakuuma banku terapija var palīdzēt mazināt sāpes, muskuļu saspringumu un veicināt audu atjaunošanos.

Kādi ir vakuuma banku terapijas ieguvumi?

Izcīnot zelta medaļu, peldētāja Maikla Felpsa plecu un muguru rotāji tumši purpursarkani apļi no vakuma bankām. Avots: The New York Times.

Ieteicamie produkti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *