Aerify Cryoboots kriokompresijas sistēma – kas tā tāda ir?

Aerify Cryoboots kriokompresijas sistēma

Ārstējot traumas, krioterapija ir lielisks palīgs – krioterapijai ir audu atvēsinošs efekts, kas samazina tā saukto ”sekundāro traumu” risku, kas var veidoties no asins un tūskas uzkrāšanās audos. Krio-kompresijas sistēma apvieno 2 no 4 galvenajiem traumu pirmās palīdzības noteikumiem. Sporta traumu, muskuļu sastiepumu, pārslodzes traumu pirmā palīdzība notiek pēc RICE principa (R – rest, I – ice, C – compression, E – elevation). Tas nozīmē, ka Aerify Cryoboots krio-kompresijas sistēma lieliski apvieno šos pirmās palīdzības noteikumus. Pietam sistēmu var lietot arī paceļot un turo kāju elevācijas pozīcijā, tādējādi palīdzot tūskai vēl ātrāk izvadīties.

Krioterapija ir efektīva sāpju mazināšanai, tūskas mazināšanai, iekaisuma procesa mazināšanai. Tā palīdz ātrāk atjaunoties un atgūties no traumām. Par Aerify Cryoboots kriokompresijas sistēmu tad mēs arī aprakstīsim šajā bloga rakstā. Liels paldies Aerify Recovery zīmola veidotājam Artūram Dedzim par interviju!

1. Kriokompresija – apvieno aukstumu ar kompresiju. Kāpēc šīs abas metodes ir nepieciešams apvienot?

 

Daudziem ir zināms RICE princips, kas ir vispārpieņemts akūtu traumu, sporta traumu, muskuļu sastiepumu, pārslodzes traumu ārstēšanas princips. RĪSI ietver – atpūta, ledus, kompresija, pacēlums. Aukstums un kompresija tad sanāk ir 2 nepieciešamie faktori pie akūtu traumu ārstēšanas. Ar aukstumu vien nepietiek, lai mazinātu traumu vai pārslodzes radīto tūsku un sāpes. Ir nepieciešma kompresija, lai neļautu tūskai veidoties un ļautu aukstumam iedarboties dziļāk audos. Tieši tāpēc tika radīta šī kriokompresijas sistēma, kas ietver gan atvēsinošo efektu, gan arī kompresijas efektu. Saspiežot mīkstos audus, aukstums tiek ne tikai dziļāk, bet arī pats efekts saglabājas ilgāk. Tieši tāpēc ir svarīgi apvienot aukstumu ar kompresiju. Piemēram, uzliekot parasto aukstuma paku bez spiediena vai lietojot parasto atvēsinošo gēlu, aukstuma efekts nav ne tuvu tik spēcīgs, bet arī nav tik ilgs. Ja ar aukstuma paku atvēsinošais efekts var būt uz 3-5 minūtēm., tad ar šādu kriokompresijas sistēmas pielietojumu, atvēsinošais efekts saglabāsies vēl nākošajās 20 minūtēs pēc terapijas beigām. Aukstumu vai ledu nedrīkst likt neierobežoti. Parasti tiek rekomendēts aukstumu likt uz 20 minūtēm, lietot 4-5 reizes dienā pie akūtām traumām, un ievērot vismaz 1 stundas intervālu starp katru aplikāciju. Tādēļ arī ir svarīgi, cik patiesībā efektīva ir bijuši šī aukstuma/ledus aplikācija.

2. Ar ko atšķiras Aerify Cryboots kriokompresijas sistēma no citiem līdzīgiem produktiem?

2.1. Cena

 

Domājot par kriokompresijas sistēmas iegādi, ierīces cena ir viens no vissvarīgākajiem faktoriem. Izstrādājot Aerify Cryoboots kriokompresijas sistēmu, tika domāts arī par sistēmas pieejamību vai pirktspējas iespēju. Tirgū ir atrodamas dažādas kriokompresijas sistēmas un viena no vispopulārākajām ir Game Ready, kas nepārprotami ir kvalitatīva sistēma, bet tajā pašā laikā arī ļoti dārga. Game Ready ir amerikāņu zīmols un šīs kriokompresijas sistēmas tiek plaši izmantotas Amerikas vadošajās sporta līgās: Nacionālajā Basketbola Asociācijā (NBA), Nacionālajā Hokeja Līgā (NHL), Nacionālajā Futbola Līgā (NFL), Major League Soccer (MLS), utt.

Game Ready nepārprotami ir viens no nozares līderiem. Tomēr šī sistēma, aplikātori, aksesuāri un arī rezerves daļas ir dārgi. Aerify Cryoboots ir veidots, domājot arī par izmaksām un ierīces pieejamību. Standarta cena Game Ready sistēmai ar pāris aplikātoriem ir 4000-5000 EUR. Reti kurš cilvēks šādu sistēmu var atļauties individuālai mājas lietošanai. Aerify Cryoboots sistēma kopā ar 2 kāju zābakiem ir zem 1000 EUR. Pietam papildus pleca, ceļgala, elkoņa, potītes aplikātori Aerify sistēmai izmaksā ap 100 EUR katrs. Kamēr Game Ready aplikātoru cena var svārstīties no 400-600 EUR. Tādēļ Aerify sistēma ir daudz pieejamāka ne tikai profesionāliem sporta klubiem, bet arī individuālai lietošanai mājas apstākļos gan sportistiem, gan arī citiem cilvēkiem. To var lietot priekš atjaunošanās pēc smagiem treniņiem, kā arī pie traumu ārstēšanas vai pēc operācijām.

2.2. Kvalitāte

Neskatoties uz krienti pieejamāko cenu pret būtībā jebkuru citu tirgū pieejamo krio-kompresijas terapijas ierīci, Aerify Cryoboots tiek ražots pēc augstākās kvalitātes standartiem. Gan zābaki, gan pārējie aplikatori ir ražoti no viegli kopjama neilona, rūpīgi apšūti, savukārt kā savienojumi ar ierīci tiek izmantoti patentētie CPC konektori, kas nodrošina vienkāršu un ātru savienošanu, kā arī ilgu kalpošanu. Tāpēc Aerify gan ierīcei, jebkurai komponentei un aplikatoriem nodrošina 2 gadu garantiju. Kā atbilstošas kvalitātes standarts ir, protams, arī CE sertifikācija.

2.3. Parocīga un viegli pārnēsājama sistēma

Aerify Cryoboots sistēma tika veidota, kā ļoti parocīga, viegli lietojama un viegli pārnēsājama. Piemēram, ledus-ūdens spainītis ir viegli salokāms.

Game Ready sistēmā ledus un ūdens tiek pildīti kontroles sistēmas kastē. Tātad Game Ready kontroles sistēma un ledus-ūdens kaste ir apvienoti. Aerify Cryoboots, savukārt, kontroles sistēma ir veidota pultī. Un ledus-ūdens spainīts ir veidots atsevišķi. Pietam, Aerify Cryoboots sistēmā ir neatkarīgs ūdens sūknis, tas nozīmē, ka ūdens sūknis darbosies jebkurā traukā, spainītī vai kastē, kurā ir ūdens un ledus. To var ļoti ērti ievietot pa taisno parastā ledus kastē, piepildot to ar ūdeni. Neatkarīgs ūdens pumpis ir papildus plusiņš Aerify sistēmai, jo ūdens sūkni var ievietot jebkurā ūdens spainītī vai mājās atrodamā traukā. Kamēr Game Ready sistēmā gan kontroles sistēma, gan ūdens pumpis, gan ledus-ūdens kaste ir apvienoti vienā. Ja viens no šiem elementiem salūzt, sistēma uzreiz ir jānodod remontā.

Aerify Cryboots ledus-ūdens spainītis un ūdens pumpis

Kontroles sistēmas pults – var regulēt laiku, temperatūru un režīmus

2.4. Pieejamais cirkulācijas ūdens tilpums.

Aerify Cryoboots neatkarīgais ūdens pumpis var tikt izmantots dažādās ūdens-ledus kastēs, spainīšos vai parastos traukos. Ko tas īsti dod? Lai palielinātu aukstā ūdens apjomu, ūdens pumpi var ielikt lielākā ūdens traukā. Lielāks pieejamais aukstā ūdens apjoms arī uzlabos kriokompresijas terapijas efektivitāti pie lielajiem aplikātoriem. Piemēram, izmantojot 2 kāju zābakus ir nepieciešams pietiekams aukstā ūdens apjoms. Nepieciešamais ūdens daudzums priekš Aerify Cryoboots M izmēra zābakiem ir 6-7l, priekš L izmēra zābakiem vismaz 8l ūdens. Šie zābaki tomēr ir gana lieli, jo ar tiem var veikt terapiju abām kājām vienlaicīgi sākot no pēdām līdz pat kāju augšstilbu augšpusei.

Game Ready sistēmā ir ieteicams iepildīt līdz 1,5 litrus ūdens un tad piepildīt ūdens-ledus kasti ar ledu līdz augšai. Šis aukstā ūdens apjoms parasti ir paredzēts 1 kājas zābakam. Ir iespējams arī pievienot otru, bet tad ir nepieciešama papildus ūdens caurule ar 2 galiem, kas pirmkārt, atkal prasīs papildus ieguldījumus. Otrkārt, šķietami uz 2 lielajiem kājas aplikātoriem 1,5l ūdens var būt par maz, lai radītu vēlamo atvēsinošo efektu. Aerify Cryoboots ūdens pumpi var ievietot lielajās ledus-ūdens kastēs, kas nodrošinās pietiekamu aukstā ūdens apriti, tādējādi arī nodrošinot pietiekamu atvēsinošo efektu.

Aerify Cryboots ledus-ūdens spainītis un ūdens pumpis

Ledus kaste ar 10l tilpumu un ūdens pumpis

2.5. Temperatūra.

Optimālā temperatūra krioterapijai ir no 4 – 12 °C. Īsti aukstāk nav nepieciešamības, jo tad var iegūt ādas apdegumu. Aerify Cryoboots sistēma kā reiz nodrošina šo vēlamo temperatūru no 4 – 12 °C. Tomēr daudz ir atkarīgs no ūdens/ledus daudzuma, ko pats lietotājs izvēlas kontrolēt. Krioterapijai jeb aukstumam ir dažādi pozitīvi efekti, piemēram, aukstums palīdz kontrolēt iekaisumu, mazināt sāpes un tūsku. Aukstums palīdz arī pēctraumatiskā atveseļošanās procesā, pazeminot muskuļu temperatūru, mazinot sāpes un muskuļu krampjus un mazinot iekaisuma procesus. Aerify Cryoboots sistēmai kontroles sistēma ir veidota pultī, ar kuras palīdzību arī var viegli kontrolēt ūdens temperatūru.

2.6. Pieejami dažādi aplikātori – kāju zābaki, ceļgals/elkonis, potīte un plecs.

Aerify Cryoboots kriokompresijas sistēma komplektā iekļauj zābaku pāri M vai L izmērā pēc lietotāja izvēles. Papildus var arī iegādāties aplikātorus ceļgalam, potītei un plecam. Liels pluss ir tāds, ka šos aplikātorus var lietot kā uz labās, tā uz kreisās puses. Piemēram, Game Ready sistēmai ir jāiegādājas atsevišķs aplikātors gan kreisajam, gan labajam plecam. Aerify Cryoboots sistēmai tā nav problēma – viens aplikātors der abām pusēm. Ceļgala aplikātors var tikt izmantots arī elkonim – pietam atkal jau – gan kreisajam, gan labākajam. Šie papildus aplikātori ir lielisks palīgs pie traumām, artrīta sāpēm vai pēc operācijām. Plecs, ceļgals, potīte – šīs locītavas arī bieži cieš no sporta traumām. Tādēļ aukstuma un kompresijas terapija būs liels palīgs pie traumu ārstēšanas.

Aerify Cryoboots zābaki terapijas laikā

Aerify Cryoboots zābaki izvērstā veidā

Aerify Cryoboots plecs

Aerify Cryoboots potīte

Aerify Cryoboots ceļgals (var arī likt uz elkoņa)

2.7. Kādas ir sajūtas, izmantojot Aerify Cryoboots kriokompresijas sistēmu?

Izmēģinot kriokompresijas sistēmu, sajūtas ir ļoti patīkamas. Sistēma nodrošina spēcīgu atvēsinošo un kompresijas efektu. Temperatūru var regulēt gan ar vadības pulti, gan arī, protams, izvēloties ledus daudzumu. Jo vairāk ledus ir ievietots ledus spainītī, jo aukstāks arī cirkulējošais ūdens. Īpaši patīkama šķita kriokompresijas terapija ar zābakiem, jo tad terapijas efekts tiek izdalīts uzreiz uz abām kājām pilnā garumā. Pietam, kompresijas efekts uz ikriem un augšstilbiem jutās ļoti labi. Kompresijas spiediena līmeni arī lietotājs var pats mainīt, izmantojot rokas pumpi. Spiediena līmeni ir jāpievieno manuāli, pašam ”uzpūšot” šos zābakus līdz vēlamajam līmenim.

Gaisa pumpis ar kuru var regulēt spiediena līmeni zābakos

3. Kā radās ideja izveidot Aerify zīmolu un tā izgatavotos produktus – limfodrenāžas sistēmu un kriokompresijas sistēmu?

Ideja radīt Aerify bija pavisam vienkārša. Pats nodarbojos ar triatlonu un ap 2015./2016. gadu sāku interesēties par atjaunošanās metodēm, jo šķita, ka ķermenis ap 30 gadu vecumu nav tāds, kas ļoti ātri pats atjaunotos, kā tas bija 18 vai 25 gados. Tāpēc es sāku vairāk interesēties par papildus faktoriem, kas var sportisko sniegumu un atjaunošanos uzlabot. Piemēram, izvēlēties labāku ekipējumu, labākus skriešanas apavus, sāku apmeklēt fizioterapijas nodarbības, kur fizioterapeits arī palīdzēja ne tikai ķermeni trenēt, bet arī apmācīja par dažādām atjaunošanās metodēm. Pats arī sāku interesēties par papildus atjaunošanās metodēm, kā var ķermenim vēl vairāk palīdzēt gan atjaunoties pēc slodzēm, gan arī sagatavoties priekš sportiskajām slodzēm. Tajā laikā tādas pazīstamas un aktuālas atjaunošanās ierīces, kā limfodrenāžas sistēma, krioterapijas sistēma vai masāžas pistoles vēl nebija tik izplatītas, kā tas ir šobrīd. Tādēļ radās ideja, ka šādā virzienā varētu doties arī mēs paši. Konsultējāmies ar nozaries speciālistiem, devāmies arī uz rūpnīcu Eiropā, kur ražoja limfodrenāžas sistēmas. Domājām, ko mēs varētu izveidot kā paši gribētu. Tā soli pa solim arī attīstījām zīmola produktus. Konkrēti, Aerify Charge modelis ir tas, kuru es pats arī esmu rasējis, domājis un izveidojis.

Pēc limfodrenāžas sistēmas izveides sākām domāt par nākamo produktu. Doma radās, ka vajadzētu izveidot kriokompresijas sistēmu, jo tajā laikā galvenais nozares līderis un vienīgais pilnvērtīgais konkurents bija Game Ready. Citiem līdzīgiem produktiem bija dažādas nepilnības. Tādēļ vēlējāmies izveidot kriokompresijas sistēmu, kas ir ne tikai paredzēta priekš atjaunošanās, bet palīdzētu arī pie traumām, operācijām un rehabilitācijas. Ne visi var atļauties Game Ready un ne visi arī zina par šādu produktu. Tādēļ ieraudzījām potenciālu attīstīt produkciju arī kriokompresijas lauciņā. Pirmais Aerify Cryoboots modelis tika izstrādāts 2021. gada pavasarī un šī gada laikā arī tapa skaidrs kādi uzlabojumi ir nepieciešami priekš jaunajiem modeļiem, pie kā arī šobrīd cītīgi strādājam. Jaunais modelis ir plānots pārdošanā jau 2023. gadā, ietverot visus nepieciešamos uzlabojumus, bet arī tajā pašā laikā saglabājot drauzīgo cenu zem 1000 EUR.

3.1. Jaunajā Aerify Cryoboots modelī būs integrēta baterija

Viens no jauninājumiem būs integrētā baterija. Tāpēc sistēmu varēs ņemt līdzi arī uz spēlēm vai uz laukumiem. Integrētā baterija arī nodrošina to pašu jaudu, kā pie strāvas darbināmajai ierīcei. Ar šo bateriju varēs darbināt ierīci līdz 12 stundām.

3.2. Jaunajā Aerify Cryoboots modelī ūdens spainītis būs integrēts mugursomā

Aerify Cryoboots ūdens-ledus spainītim mīnuss ir tāds, ka karstā laikā ledus ātri kūst un tādēļ izstrādātājs šobrīd strādā pie jauna, efektīva ūdens-ledus spainīša modeļa, kas ietvers gan arī visas iepriekšējās kvalitātes iezīmes, gan arī uzlabos ūdens-ledus temperatūras uzglabāšanu. Jaunais Cryoboots ūdens-ledus iepakojums tiek plānots mugursomā. Aerify izstrādātājs vēlas šo dizainu veidot pēc iespējas ērtāku un vieglāk pārnēsājamu. Tādēļ, radās ideja šo ūdens-ledus iepakojumu apvienot ar mugursomu, kura būs ar apmēram 3cm biezu izolācijas kārtu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *