6 padomi kā izvēlēties pareizo masāžas pistoli

Masāžas pistole massage gun

Masāžas pistoles (arī sauktas par perkusīvās terapijas pistolēm) ir masāžas ierīces, kuras var izmantot pie jebkuras muskuļu zonas. Tās tiek izmantotas pie vispārējām muskuļu sāpēm un saspringuma, kā arī bieži tiek lietotas pirms/pēc treniņiem. Masāžas pistoles palīdz iesildīt muskuļus pirms treniņiem, kā arī mazināt muskuļu pēc-treniņa sāpes. Kas ir pats svarīgākais – masāžas pistoli Mēs varam izmantot paši, jebkurā laikā un jebkurā vietā. Tās ir vieglas, kompaktas un pārnēsājamas. Masāžas pistoli var ņemt līdz uz treniņu, spēli vai sacensībām. Tieši tāpēc masāžas pistoles pēdējo gadu laikā ir kļuvušas tik populāras.

Tomēr popularitātei līdz nāk arī savi trūkumi – kā lai izvēlās labu, kvalitatīvu un priekš sevis atbilstošu masāžas pistoli, ja tirgū ir pieejams milzīgs piedāvājums? Meklējot Google masāžas pistoli, atrod vairāk nekā 600 masāžas pistoļu rezultātus, cenu svārstībā no 16 EUR līdz 1000 EUR vērtībā. Tieši tāpēc Mēs pieminēsim pāris svarīgus aspektus, ko vajadzētu ņemt vērā pie masāžas pistoles iegādes. Katra lietotāja vajadzības un vēlmes mēdz atšķirties, tāpēc ir rūpīgi jāizvērtē produkta plusi un mīnusi.

Kādi ir daži svarīgi aspekti, kas jāņem vērā, iegādājoties masāžas pistoli?

  1. Amplitūda – apzīmē masāžas pistoles vibrācijas vai svārstību maksimālo apjomu. Amplitūda nosaka cik tālu (jeb cik dziļi audos) virzīsies masāžas pistoles galva. Laba līmeņa amplitūda noteikti sniegs dziļāku masāžas efektu, kas ir īpaši svarīgi, ja Jums ir nepieciešama dziļo audu masāžas efekts.
  2. RPM (‘’revolutions per minute’’ jeb sitieni minūtē) – apzīmē masāžas pistoles galvas kustības minūtē. Jo lielāks ir masāžas pistoles ātrums, jo intensīvāk jutīsies masāžas efekts. Masāžas pistoles ātrums ir svarīgs, jo arī dažādiem ātrumiem ir dažādi pielietojumi. Arī pie masāžas terapeita vai fizioterapeita masāžas kustību ātrums atšķirsies, atkarībā no vēlamā sasniedzamā mērķa. Piemēram, pie iesildošas masāžas pirms sacensībām vai treniņiem noteikti tiks izmantotas ātrākas, virspusējas tehnikas. Savukārt, lai mazinātu saspringumu un sāpes, var tikt izmantotas lēnākas, bet dziļākas tehnikas. Tieši tāpēc arī masāžas pistoles izvēlē lielu uzmanību ir jāpievērš gan amplitūdai, gan arī RPM (ātrumam).
  3. Skaņas līmenis – masāžas pistoles dizains nedaudz atgādina urbjmašīnu. Diemžēl, arī skaņas līmenis atsevišķos gadījumos mēdz būt līdzīgs. Tieši tāpēc noteikti masāžas pistoles izvēles kritērijos ir jāiekļauj arī skaņas, jeb trokšņa līmeni. Jebkuras masāžas pistoles darbība radīs kādu troksni. Tomēr vairāki zīmoli par to ir padomājuši. Piemēram, Theragun zīmola masāžas pistoles izmanto QuietForce tehnoloģiju, kas būtiski samazina trokšņa līmeni, nezaudējot masāžas pistoles jaudu. Diemžēl, masāžas pistoles skaņas līmeni ir grūti pārbaudīt, ja Jūs iepērkaties interneta vidē un ne visiem produktiem ir piedāvāta informācija par skaņas līmeni.
  4. Akumulatora darbības laiks – praktiski visas masāžas pistoles darbojas ar uzlādējamu akumulatoru. Tādēļ akumulatora darbības laiks ir svarīgs, lai ierīci nenāktos uzlādēt pēc katras lietošanas. Ilgs akumulatora darbības laiks ir īpaši svarīgs, ja masāžas pistole tiek lietota regulāri un intensīvi, kā tas mēdz būt sporta komandās. Ilgs akumulatora darbības laiks arī ir svarīgs, ja Jūs plānojat izmantot masāžas pistoli sporta spēlēs, sacensībās vai pārgājienos. Diemžēl, citiem produktiem masāžas pistoles akumulatora darbības laiks ir samērā īss – zem 60 minūtēm. Drošāks variants noteikti būs izvēlēties masāžas pistoli ar kvalitatīvāku bateriju. Piemēram, Blackroll Fascia Gun masāžas pistoles akumulatora darbības laiks ir līdz 15 stundām.
  5. Masāžas pistoles dizains un svars – ietekmē masāžas pistoles pielietošanas efektivitāti. Gan masāžas pistoles dizains, gan svars var būtiski atšķirties. Ir jāizvēlas Jums atbilstošs masāžas pistoles dizains, lai ar to būtu ērti veikt terapiju. Jo turot masāžas pistoli ilgāku laiku pie grūti aizsniedzamām vietām, Jūsu rokas var ātri piekust. Tomēr smagāka un lielāka masāžas pistole arī dos papildus intensitāti, jeb sniegs dziļāku masāžas efektu. Visvieglākā Mūs sortimentā esošā masāžas pistole Blackroll Fascia Gun sver vien 544 g, savukārt, vissmagākā – Theragun PRO sver 1,3kg.
  6. Pieejamie uzgaļi – strādājot ar masāžas pistoli, var nākties mainīt uzgaļus. Jo citām, masīvākām ķermeņa daļām var labāk noderēt lielāki uzgaļi. Bet, piemēram, smalkākām ķermeņa daļām vai muskuļiem, kas atrodas tuvu pie kaulu virsmām, var labāk noderēt vieglāki, smalkāki uzgaļi. Tieši tāpēc, izvēloties masāžas pistoli, ir vērts pievērst uzmanību cik un kādi uzgaļi ir iekļauti komplektā. Piemēram, Theragun PRO masāžas pistole komplektā iekļauj 6 dažādus masāžas pistoles uzgaļus: Dampener, Standard ball, Thumb, Cone, Wedge, un Supersoft.
Masāžas pistole massage gun

*Theragun PRO masāžas pistoles uzgaļi

Ieteicamie produkti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *